لابیاپلاستی

فهرست مطالب

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک نوع عمل جراحی زیبایی است که مخصوص بانوان می باشد، در این جراحی شکل ظاهری لبه ی داخلی و بیرونی واژن تغییر داده میشود. بر اساس آمارهای گرفته شده خانم هایی که متقاضی برای انجام این عمل هستند.

 بیشتر مایل اند اندازه و طول لبه های داخلی واژن کوچک شود. البته تا به حال از نظر تئوری هیچ اندازه خاصی برای لبه های واژن تعریف نشده است؛ اما خانم ها ترجیح می دهند لبه های داخلی بیرون نزند در جراحی لابیاپلاستی مقداری از کلاهک اضافی کلیتوریس برداشته می شود.

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

روش های جراحی لابیاپلاستی

آناتومی و شکل لابیا در خانم ها به صورتی است که با یکدیگر  تفاوت دارد و در طول زندگی ممکن است دچار تغییرات زیادی شود. مثلاً در زمان زایمان، لابی‌ها دچار ناهمواری می‌شوند و شکل قبلی خود را از دست می‌دهند.

بافت عضلانی که در این قسمت وجود دارد با بالا رفتن سن دچار چین و چروک می گردد و زیبایی واژن را بر هم می زند.

 معمولا خانم هایی که اندازه و شکل لابیا نامتقارن دارند و از آن ناراضی هستند اعتماد به نفس پایین تری دارند یا در مقابل شریک جنسی خود خجالت می کشند و در مواردی ممکن است در زمان مقاربت جنسی توانایی برقراری یک رابطه خوب را نداشته باشند.

و از آن لذت نبرد لابیا ها یا همان لب های واژن وقتی که یک خانم شلوار تنگ، بیکینی یا کت می پوشد و خودش را نشان می دهد.

در برخی موارد باعث می‌شود که فرد برای رها شدن از این نگرانی به صورت دائم لباس‌های گشاد تر بپوشد و ممکن است مورد علاقه اش نباشد البته برای عده ای مشکل پیچیده تر است و لب های بزرگ ممکن است درد و ناراحتی برای فرد ایجاد کند.

 در هنگام تمرین و حتی انجام وظایف روزانه فرد دچار درد و تحریک شود البته این مشکلات با عملی که لابیاپلاستی هست از بین می رود.

از دلایل اصلی که می توان برای انجام جراحی زیبایی خانم ها نام برد: درد در هنگام مقاربت جنسی، داشتن ظاهری زیبا و تمیز، اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن کم بودن تحریک کلیتوریس، به خاطر داشتن کلاهک کلیتوریس درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت های ورزشی و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و شلوارهای جین و چسبان احساس سایش، سوزش و کشیدگی در زمان ورزش.

آناتومی و شکل لابیا در خانم ها به صورتی است که با یکدیگر  تفاوت دارد و در طول زندگی ممکن است دچار تغییرات زیادی شود. مثلاً در زمان زایمان، لابی‌ها دچار ناهمواری می‌شوند و شکل قبلی خود را از دست می‌دهند. بافت عضلانی که در این قسمت وجود دارد با بالا رفتن سن دچار چین و چروک می گردد و زیبایی واژن را بر هم می زند.

 معمولا خانم هایی که اندازه و شکل لابیا نامتقارن دارند و از آن ناراضی هستند اعتماد به نفس پایین تری دارند یا در مقابل شریک جنسی خود خجالت می کشند و در مواردی ممکن است در زمان مقاربت جنسی توانایی برقراری یک رابطه خوب را نداشته باشند و از آن لذت نبرد لابیا ها یا همان لب های واژن وقتی که یک خانم شلوار تنگ، بیکینی یا کت می پوشد و خودش را نشان می دهد.

در برخی موارد باعث می‌شود که فرد برای رها شدن از این نگرانی به صورت دائم لباس‌های گشاد تر بپوشد و ممکن است مورد علاقه اش نباشد البته برای عده ای مشکل پیچیده تر است و لب های بزرگ ممکن است درد و ناراحتی برای فرد ایجاد کند.

 در هنگام تمرین و حتی انجام وظایف روزانه فرد دچار درد و تحریک شود البته این مشکلات با عملی که لابیاپلاستی هست از بین می رود. از دلایل اصلی که می توان برای انجام جراحی زیبایی خانم ها نام برد: درد در هنگام مقاربت جنسی، داشتن ظاهری زیبا و تمیز، اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن کم بودن تحریک کلیتوریس، به خاطر داشتن کلاهک کلیتوریس درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت های ورزشی و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ و شلوارهای جین و چسبان احساس سایش، سوزش و کشیدگی در زمان ورزش.

لابیاپلاستی با لیزر

یکی از عمل های زیبایی که اکثر خانم ها در ناحیه تناسلی خود دچار نامتقارنی هستند و به دنبال آن می باشند، لابیاپلاستی است.

این عمل روش‌ها و تکنیک‌های گوناگونی دارد که با توجه به میل و درخواست فرد مراجعه کننده و پزشک معالج تکنیک قابل تغییر است. یکی از روش های بسیار راحت با دوره نقاهت کم جراحی به وسیله لیزر می باشد.

این جراحی با توجه به سایز ضخامت و شکل ظاهری و آناتومی کلی ناحیه تناسلی فرد انجام میشود.

 لابیاپلاستی با لیزر جزء پرطرفدارترین جراحی ها زنان به حساب می آیند، دلیل تمایل بانوان به این جراحی کم تهاجمی بودن آن است لابیاپلاستی ها با لیزر معمولاً توسط پزشک معالج به وسیله بی‌حسی موضعی در مطب پزشک صورت می گیرد.

به همین دلیل است که لابیاپلاستی به وسیله لیزر هیچ گونه عوارض جانبی ندارد، زیرا فرد دچار بیهوشی نمی شود.

عمل های جراحی که به وسیله لیزر انجام میشوند فرد کمتر به بخیه احتیاج دارد و ممکن است در برخی از موارد هیچ گونه بخیه ای زده نشود البته باید توجه داشت که لابیاپلاستی با لیزر تجربه و تبحر جراح زیبایی بسیار حائز اهمیت است.

و در نتیجه جراحی تاثیر به سزایی می گذارد پس سعی کنید در انتخاب جراح خود دقت لازم را به عمل آورید تا از بروز عوارض ناشی از این جراحی و استفاده از دستگاه های غیر استاندارد پیشگیری کنید.

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

به طور کلی لابیاپلاستی جز جراحی های بی خطر و کم ریسک و همچنین ایمن به حساب می‌آید.

این عمل اگر توسط جراح مجرب در کلینیک های مجهز و معتبر انجام شود؛ کاملاً بی خطر و بدون درد خواهد بود و بعد از عمل تجربه شیرینی از آن باقی خواهد ماند.

به همین دلیل است که در زمان انتخاب پزشک باید توجه لازم را داشته باشید.

جراحی لابیاپلاستی به روشی که انجام می شود تفاوتی در میزان درد آن وجود نخواهد داشت ولی در جراحی با وسیله لیزر دوره نقاهت آن کمتر است البته بستگی خیلی زیادی به مهارت جراح دارد.

زمانی که جراح با ظرافت کارش را انجام دهد و بخیه ها را با دقت و حوصله می دوزد، کار او مرتب و تمیز تر خواهد شد قسمت ناحیه‌تناسلی بسیار ظریف است اگر به درستی جراحی انجام شود درد در زمان عمل و پس از آن بسیار کم خواهد بود.

کاندید های عمل لابیاپلاستی

کاندید های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی زنان به حساب می آید که برای کوچک کردن لابیا های بیرونی و داخلی انجام می گردد. خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن لبه های واژن خود دچار مشکل و ناراحتی هستند ممکن است به این جراحی روی بیاورند برخی ها مایل هستند که لبه های داخلی را کوچک تر کنند اما تنها عده ای خاص می توانند کاندیدای انجام لابیاپلاستی باشند.

مثلا افرادی کاندیدای لابیاپلاستی هستند که بزرگ بودن لابیا هایشان علاوه بر اینکه ظاهری ناخوشایند و بد فرمی داشته باشد، دچار مشکلاتی از قبیل درد در هنگام مقاربت و پوشیدن لباس های تنگ و مسائل این این چنینی باشند.

 افرادی که در زیر به آن ها اشاره می‌کنیم می‌توانند از این عمل بهره‌مند شوند:

 •  خانم‌هایی که نامتقارن بودن لابیا هایشان آن ها را ناراحت می‌کند و در اعتماد به نفس آن ها اشکال ایجاد کرده است.
 • خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن لابیا ها نمی توانند شلوارهای تنگ و لباس های کوتاه بپوشند و دچار سوزش درد و خارش می شوند.
 • خانم‌هایی که به خاطر داشتن لابی‌های بزرگ نمی توانند ورزش‌هایی مثل سوارکاری، دوچرخه سواری، موتورسواری و ورزش‌های سنگین را انجام دهند زیرا دچار خارش درد و سوزش در این ناحیه می گردند.
 • زنانی که به خاطر بزرگ بودن این قسمت مرتباً دچار عفونت های واژینال و ادراری می گردند.
 • خانم‌هایی که لابیا تیره ای دارند و می‌خواهند به رفع تیرگی این قسمت بپردازند،
 • زنانی که در هنگام راه رفتن های طولانی و نشستن های زیاد به دلیل بزرگ بودن لابیا دچار حساسیت و تحریک می شوند و در این قسمت حس سوزش خارش و درد دارند.
 • خانم‌هایی که به دلیل بزرگ بودن لابیا های مینور قسمت مسیر ادرار آن ها تغییر می‌کند و مشکل در هنگام دفع ادرار و عفونت ادراری دارند.
 • زنانی که دچار سوزش و خارش در هنگام مقاربت می شوند و زندگی آن ها دچار اختلال شده است،.
 • خانم ها در هر سنی که باشند می تواند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند، برای دختران باکره که بالای ۱۸ سال دارند، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، زایمان های طبیعی نتیجه جراحی را به هم می زند و اگر این لابیاپلاستی توسط یک پزشک ماهر انجام شود، دوام بالا و ماندگاری دائمی خواهد داشت.
لایباپلاستی

روش های جراحی لابیاپلاستی

کاندید های لابیاپلاستی

به طور کلی عمل لابیاپلاستی به سه روش انجام می‌شود.

 1. روش اول تکنیک تریم که در این روش لبه های مینور یا کوچک کلامپ می‌شود سپس برش داره داده می‌شود و در آخر با نخ های که قابلیت جذب دارند بخیه زده می‌شوند این جراحی حدوداً ۳۵ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد.
 2.  روش دوم دوج تکنیک است.
  در روش تکنیک با استفاده از برش  لابی های کوچک برش داده می شوند لبه های آن با نخ های قابل جذب به هم نزدیک و در آخر بخیه های ریزی در آن قسمت داده می‌شود.
 3.  روش سوم استفاده از لیزر واژینال است. با استفاده از لیزر بافت لابیا به طور کلی برش داده می‌شود و همزمان انعقاد خون صورت می گیرد.
  در نتیجه هیچ خونریزی در این روش وجود ندارد اگر هم باشد در حد یک یا دو قطره است و اصلاً نیازی به بخیه زدن ندارد هر کدام از این تکنیک ها می توان بسته به نظر پزشک استفاده شود البته شکل ظاهری لابیا ها هم در تصمیم پزشک موثر هستند.

دلیل بزرگ بودن لابیا

لابیاپلاستی

به طور کلی برای اندازه لابیا ها نمی‌توان استاندارد خاصی را در نظر گرفت؛ اما در بعضی از افراد لابی‌های به بزرگتر از حد عادی به نظر می‌رسند و کاملا اویزان و شل شده اند.

علاوه بر اینکه شکل بدی به قسمت واژن می دهند، می‌توانند بزرگی آن ها به حدی باشد که برای شخص مشکل از لحاظ جنسی و بهداشتی ایجاد کند.

 در حالت استاندارد واژنی زیبا است که لبه های بزرگ آن متعادل و متقارن باشد و لبه های کوچک آن که در اطراف دهان قرار گرفته است کاملاً بسته و پوشاننده دهانه رحم باشد.

برای اندازه آن ها هیچ اندازه استاندارد مشخصی بیان نشده است از دلایل تغییر شکل لبه های واژن بزرگ شدن دستگاه تناسلی خانم ها به دلیل مختلف است. بعضی از دختران به صورت ارثی و ژنتیکی نسبت به دختران دیگر دارای لابی یا های بزرگ تری هستند و برخی دیگر در اثر عوامل ژنتیکی و هورمونی لابیا هایشان بیش از حد رشد می کند از دلایل این تغییرات می توان به:

 • بلوغ دختران.
 • اختلال در هورمون های زنانه بارداری و زایمان های متعدد.
 • تغییرات ناگهانی و شدید وزنی.
 • از دست دادن ذخیره چربی.

 رسیدن به سن بلوغ یکی از دلایل اصلی برای بزرگ شدن و کوچک شدن لبه های واژن به حساب می آید، تغییرات هورمونی که به طور طبیعی در اندام های جنسی خانم ها ایجاد می شود منجر به بزرگ شدن لابیا ها می گردد.

اختلال در هورمون های زنانه در بدن خانم ها به صورت عادی یک سری هورمون های مردانه وجود دارد، اگر این هورمون ها تعادل شان به هم بخورد می ‌تواند واژن دچار نامتقارنی شود، علت رشد و تورم لابیا ها اگر بیش از حد باشد می‌تواند به دلیل افزایش هورمون های مردانه باشد.

 برخی از اختلالات هورمونی به دلیل مصرف یک سری داروهای خاص است و در برخی از موارد رسیدن به سن یائسگی یا یائسگی های زودرس و کاهش هورمون های استروژن منجر به بزرگ شدن حجم لابیا ها میشود، به هم خوردن تعادل هورمون هایی که آزاد می‌شوند به وسیله غده های فوق کلیوی و تخمدان ها می‌تواند یکی از اصلی ترین دلایل بزرگ شدن لب های واژن باشد.

 اگر چندین زایمان به صورت طبیعی پشت سر هم اتفاق بیفتد فشارهایی که بر اثر زایمان های طبیعی به بدنه آن ها وارد می‌شود می‌تواند در تغییر شکل و بزرگ شدن واژن نقش موثری داشته باشد، در زمان زایمان فشار وزن جنین و پارگی ها منجر به بزرگ شدن لابیا ها می شود کسانی که سزارین می‌کنند در معرض بزرگ شدن لابیا ها نیستند و دچار تغییر وزن ناگهانی و شدید می شوند.

 ممکن است لابیا ها شکل آویزان و شل به خود بگیرند افزایش سن رژیم های لاغری و مبتلا شدن به بیماری هایی که ذخایر چربی بدن را کاهش می دهند یا مصرف برخی از داروها در فرم لابی‌ها می تواند تغییر ایجاد کند از بین رفتن چربی های بدن شکل آویزان و چروکیده ای به لابیا ها می دهد.

عمل لابیاپلاستی

عوامل موثر بر شکل لابیا

لازم است که بدانید داشتن رابطه های جنسی متعدد و مکرر موجب اصطکاک لابیاها و بزرگ شدن آن ها نمی‌شود ولی هر عاملی که موجب تغییرات هورمونی ناگهانی شود می تواند بر شکل این لابیا ها تاثیر بگذارد.

تغییرات هورمونی مثل بارداری و زایمان می‌تواند در تغییر شکل لابیا ها اثر بگذارد عوامل هورمونی دیگری که در این رابطه اثر گذار است در سن بلوغ زایمان های طبیعی باعث رشد زیاد لابیا ها میشود ولی عوامل دیگری نیز وجود دارند که موجب رشد و تغییر شکل لوبیا میشود.

پس از انجام دادن جراحی‌های لابیاپلاستی تغییر شکل خوبی در این ناحیه ایجاد می‌شود.

سن مناسب برای انجام لابیاپلاستی

اگرچه لابیاپلاستی قبل از بلوغ و رسیدن به ۱۸ سال مجاز نیست، انجام شود اما محدودیت سنی برای این عمل وجود ندارد البته در مواردی خاص در سنین پایین هم قابل انجام است.

برخی از موارد قبل از بلوغ هم این عمل انجام می‌شود و قسمت عمده‌ای از این جراحی ها بعد از بلوغ صورت می‌گیرد.

در برخی از موارد به دلیل نقص های مادرزادی که در دستگاه تناسلی خارجی صورت می گیرد امکان عمل جراحی در سنین بسیار پایین هم قابل انجام است.

لابی‌های آویزان و بزرگ که باعث بسته شدن ورودی واژن و عادت‌های ماهانه و بهداشتی می شوند، باید به سرعت مورد انجام عمل جراحی قرار بگیرند.

نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که لابی‌ها در اقدامات غیر عمل جراحی و در گذر زمان نه تنها کوچک نمی شوند.

بلکه ممکن است رشد هم کنند و این رشد ممکن است بر اثر تحریکات مکرر هورمون های جنسی یا افزایش سن صورت پذیرد و زمینه های آزار و اذیت فرد را فراهم کند پس در صورتی که پزشک معالج جراحی لابیاپلاستی را به فرد توصیه کرد حتماً آن را در اولویت قرار دهید تا از عوارض آن حفظ بمانید.

آیا لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب وارد میکند؟

دختران نوجوان که دارای لبه های بزرگ هستند نگران عوارض عمل لابیاپلاستی به دلیل داشتن پرده بکارت خود هستند.

در حالی که عمل های لابیاپلاستی برای خانوم های باکره هیچ آسیبی به پرده شان نمی زنند چون این جراحی بیرون واژن و در ناحیه پرده بکارت انجام نمی‌شود و کاری به داخل واژن ندارد پرده بکارت تنها در صورت دچار آسیب دیدگی میشود که دخول کامل انجام گیرد.

وارد شدن یک جسم خارجی و سخت به درون واژن یا ضربات شدید ناگهانی که بر اثر تصادفات اتفاق بیفتد می‌تواند پرده بکارت را پاره کند.

بنابراین دختران باکره ای که از بزرگی لابی های واژن خود رنج می برند می توانند با انجام جراحی لابیاپلاستی این مشکل را رفع کنند.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

یکی از نکات بسیار مهم در انجام لابیاپلاستی به وجود اوردن میل جنسی در برخی از افراد است.

همانطور که می‌دانید میزان حس جنسی ارگاسم لذت بردن از روابط جنسی در تمام افراد به یک اندازه نیست و در همه افراد متفاوت است.

عوامل زیادی می‌تواند بر روی میل جنسی تاثیر بگذارد که عبارت است از تحریک نقاط حساس، سلامت بافت واژن، جوانسازی بافت واژن، عمل لابیاپلاستی تنها به هدف زیبا سازی ناحیه تناسلی صورت می گیرد ولی در اکثر افراد به عنوان یک جراحی برای درمان و به وجود اوردن میل جنسی در افراد است.

اکثر افرادی که ناحیه تناسلی آن ها دچار چین و چروک پوست های اضافه لابیای بزرگ شده است با انجام این جراحی می‌توانند آن ها را از بین ببرند و در واقع این جراحی تناسلی به ناحیه کلیتوریس نخواهد آورد و در برخی از موارد افزایش میل جنسی را به همراه خواهد داشت.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از انجام لابیاپلاستی باید نکات و مراقبت هایی را توجه کنید.

بعد از عمل انتظار می رود که لبه‌های خارجی و داخلی یا همان لابیا های ماژور و لابیای مینور کاملاً متورم می شوند ممکن است پوست قسمت بالایی کلیتوریس برجسته شود.

درکل نباید انتظار داشته باشید که واژن به شکل قبل دیده شود بافت موجود در آن کاملاً منعطف است به طوری که می‌توان کشیده شود در نتیجه هر گونه تورم و حالت غیر عادی در اطراف آن بعد از عمل کاملاً طبیعی و معقول است.

 در روز اول استفاده از کمپرس های سرد موجب تسکین درد و کاهش تورم در ناحیه تناسلی می شود. از نگه داشتن کمپرس سرد به مدت ۱۵ دقیقه پشت سر هم جلوگیری شود زیرا باعث آسیب رسیدن به بافت آن می گردد.

اگر یک هفته قبل از عمل داروهای ضد تورم استفاده کرده باشید، دچار تورم و کبودی بعد از عمل می‌گردید قرص های مسکنی که پزشک برای شما تجویز کرده است را حتما مصرف کنید.

اگر اندک دردی هم داشته باشید به واسطه این قرص ها از بین می رود.

 البته برخی از جراحان فقط یک پماد لیدوکائین تجویز می کنند که آن هم برای برطرف کردن دردی که بر اثر بخیه به وجود می آید، می باشد. برخی از افراد در زمان ادرار دچار سوزش میشوند.

زیرا به دلیل پاشیده شدن ادرار بر روی بخیه ها است برای جلوگیری از سوزش و درد در زمان ادرار مقداری آب روی بخیه ها اسپری کنید تا اگر ادرار روی آن پاشید رقیق شود.

همچنین در زمانی که بخیه دارید راه نروید زیرا آن ناحیه دچار اصطکاک می‌شود و حتماً روز اول در خانه بمانید و استراحت داشته باشید مراقبت در روز دوم همانند روز اول است با این وجود که وضعیت تورم و ضخیم تر میشود.

 البته اصلا جای نگرانی نیست همان طور که گفته شد با اسپری کردن آب بر روی بخیه ها به همان روند ادامه دهید و ناحیه واژینال خود را تمیز نگه دارید.

در روز دوم هم هنوز نباید انتظار داشت که واژنی طبیعی داشته باشید زیرا هنوز متورم است ممکن است دچار تورم نامتقارن باشید ولی این در نتیجه عمل هیچ گونه تاثیری نمی گذارد به مصرف داروهای مسکن همانند روز اول ادامه دهید.

اگر پزشک برای شما پماد تجویز کرده حتماً آن را بمالید درد و ناراحتی های ناگهانی هنوز طبیعی است اگر ترشح خونی بر روی لباس یا دستمال ریخته شود طبیعی است از پوشیدن لباس های زیر تنگ و چسبان جلوگیری کنید.

اگر کمپرس یخ به تسکین درد تان کمک می کند حتماً این کار را انجام دهید بعد از ۲۴ ساعت حتماً زیر نظر پزشک (تماس با ما) و با توجه به مشورت او حمام کنید.

بعد از گذشت دو هفته از عمل لابیاپلاستی سخت ترین قسمت جراحی را پشت سر گذاشته اید و دیگر تورم و درد نخواهید داشت و به همین دلیل می‌توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. اگر چه ممکن است هنوز به ظاهر واژن خود عادت نکرده باشید و حس خوبی به آن نداشته باشید اما روز به روز بهبود می یابد و شکل جدید آن عاری از تورم می‌شود.

هفته چهارم بعد از لابیاپلاستی تمامی بخیه های قابل جذب از بین رفته اند و هیچگونه آثاری از آن ها دیده نمی‌شود در این هفته هم می‌توانید به فعالیت‌های ورزشی بپردازید ولی از داشتن رابطه جنسی و استفاده از نوار بهداشتی خودداری کنید.

هفته پنجم بیماران تقریباً ۹۰ درصد درمان و بهبود یافته اند، در هفته پنجم رابطه جنسی ممنوع نیست و می‌توان از پدهای بهداشتی استفاده کرد تمامی تورم و کبودی از بین رفته است و اولین نشانه های بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود برای بهبودی کامل تر شش هفته زمان لازم است.

نشانه های خطر بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی چه چیزهایی هستند؟

معمولاً نشانه ها همراه با ترشح زرد یا سبز از محل تحت عمل اتفاق می‌ افتد این ترشح دارای  بوی بدی هستند امکان دارد بوی بد هم آنقدر شدید باشد که از دور هم احساس شود.

 خونریزی زیادی در پی دارد با دیدن این نشانه ها حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید و مورد بررسی قرار بگیرید.

از مزایای بسیار خوبی که برای روش لابیاپلاستی با استفاده از لیزر از آن استفاده می‌کنند این است که انجام برش  همزمان با لیزر انجام شود و همچنین توقف خونریزی‌ها حداقل می رسد.

 دوره نقاهت و بهبودی با استفاده از لیزر خیلی سریع تر انجام میشود فرد خیلی سریع‌تر و راحت‌تر می‌تواند به زندگی خود و فعالیت‌هایش بپردازد بدون بخیه انجام شود و با حداقل بخشی انجام می گیرد.

 قسمت جای عمل باقی نخواهد ماند اگر هم بماند بسیار ناچیز می شود به روش لیزر لابیاپلاستی با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد و به صورت کاملاً سرپایی بوده  است و نیاز به بستری ندارد.

در  عمل لابیاپلاستی باید این نکته را بدانید که  تاثیر منفی بر به وجود نمی آورد اگر هم تاثیرگذار باشد در قسمت درمان  کردن میل جنسی شما عمل می‌کند.

زیرا پوست های اضافی و چین خوردگی ها برداشته می‌شود عصب های جنسی به فعالیت‌های خود می‌پردازند علاوه بر آن در بسیاری از آنها به دلیل بزرگ بودن لابیا ها  عمل کامل انجام نمی‌شود بنابراین با کوچک کردن لابیا لذت جنسی بیشتر می‌شود و دخول راحت تر اتفاق می افتد.

شما هم اگر قصد دارید  برای لابیاهای خود اقدام کنید حتما باید در رابطه با این عملیات تحقیقات انجام دهید پزشک مورد نظر را انتخاب کنید که به لحاظ تجربه حرفه ای عمل کند ومهارت کافی را در این زمینه داشته باشد تا به بهترین شکل ممکن انجام شود.

تورم پس از لابیاپلاستی

تورم پس از لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی از عمل هایی است که به صورت سرپایی هم انجام می‌شود و با استفاده از بی حسی های موضعی صورت می گیرد.

ولی درد آن بستگی به آستانه تحمل هر فرد دارد اگر در افرادی احساس درد شود می‌توان از بی حس کننده های قوی تر استفاده شود.

قبل از شروع به کار از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده می شود و سوزش در همان روز اول ایجاد می‌شود که با استفاده از مسکن ها از درد و سوزش آن کاسته می‌شود و با استفاده از کمپرس سرد میزان ورم کم میشود در روز سوم و سوزش کم تر است ولی میزان ورم همچنان وجود دارد و حتی می‌توان گفت بیشتر از روزهای اول و دوم می باشد.

بعد از یک هفته معمولاً خارش به وجود می‌آید و این نشانه جوش خوردن زخم است ولی اگر همراه با بوی بد یا عفونت باشد حتماً باید به پزشک مراجعه شود تا با استفاده از آنتی بیوتیک ها تمامی عفونت ها در محل زخم از بین برود بعد از گذشت دو هفته اگر هنوز هم دچار سوزش و درد باشید حتما باید به پزشک مراجعه کنید ولی میزان ورم همچنان ادامه دارد.

سئوالی که برای افراد به وجود می‌آید این است که ورم لابیاپلاستی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت باید گفت که درد و سوزش ۳ تا ۷ روز بعد از جراحی کاملا از بین می‌رود ولی ورم شش هفته زمان دارد و به مرور کمتر می‌شود کم کم از بین میروند و شکل نهایی عمل قابل مشاهده خواهد بود.

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی هم همانطور که از اسمش پیدا است جز جراحی ها به حساب می‌آید و هر جراحی عوارض خاص خود را دارد ولی لازم به ذکر است که لابیاپلاستی جز کم عوارض ترین جراحی ها به حساب می آید.

از جمله عوارضی که می‌توان به آن اشاره کرد زخم بافت، عفونت خونریزی در موارد خاص ایجاد لخته خون در رگ است.

  البته تمام مواردی که گفته شد نمی تواند نگرانی برای شما ایجاد کنند زیرا پس از مدتی کاملاً رفع می شود و با توصیه های پزشک و مراقبت هایی که خودتان انجام می‌دهید قابل درمان است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

عفونت واژن

لابیاپلاستی

یکی از بیماری هایی که بسیاری از خانم ها با آن سر و کله می زنند عفونت واژن است که می‌تواند حس بدی برای آن ها ایجاد کند.

بسیاری از بانوان در زمان مقاربت از ادکلن و عطر های گران قیمت استفاده می کنند و این به دلیل ورود بوی بد در ناحیه لابیاها می باشد.

این در حالی است که پس از جراحی پلاستیک روحیه و روان فرد حتی شریک جنسی تغییر خواهد کرد لابیاپلاستی ها اثری بر روی ارگاسم خانم ها نخواهند گذاشت و یا به میل جنسی آن ها خطری وارد نمی کند بلکه می تواند آن ها را به ارگاسم برساند.

برخی بانوان در زمان تعریق در ناحیه لابی‌ها دچار سوزش می شوند که درد بسیار زیادی دارد و بعد از آن قارچ و عفونت در آن ناحیه ایجاد می‌شود به همین دلیل لابیاپلاستی یکی از جراحی های واجب برای این افراد به حساب می‌آید.

سوزش در قسمت های لابیا

لابیاپلاستی

سوزش واژن یکی از مشکلات شایع در میان خانم ها به حساب می آید ولی برای آن جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا سوزش و خارش های مکرر یکی از علائم عفونت واژینال به حساب می آید و باید به آن توجه شود.

این سوزش ها در ناحیه دهانه واژن لابیا و کلیتوریس اتفاق می‌افتد علائم ممکن است به طور ناگهانی شروع شوند یا با گذشت زمان شدت آن ها بیشتر شود. 

همچنین ممکن در برخی از موارد تحریک غیرمستقیم پوست واژن مثل مواد شیمیایی که به صورت روزانه مصرف می‌شود می‌تواند در ناحیه واژن حساسیت ایجاد کند و پوست آن قسمت را دچار سوزش کند استفاده از پودر های لباسشویی تاریخ مصرف گذشته یا معطر و نامرغوب پد قاعدگی معطر و می‌تواند سوزش و التهاب در ناحیه تناسلی ایجاد کند.

متورم شدن جای بخیه

لابیاپلاستی

بعد از عمل واژینوپلاستی یا هر عمل جراحی دیگری که به بخیه نیاز دارد ممکن است.

بخیه ها متورم شوند و اگر بهداشت فردی در زمان بعد از جراحی انجام نپذیرد به این تورم بیش تر خواهد شد برای جلوگیری از تورم بخیه ها حتماً باید بهداشت رعایت شود و از قرص های آنتی بیوتیک استفاده شود.

التهاب شدید در ناحیه واژن بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

برخی از افراد بعد از عمل واژینوپلاستی ممکن است دچار تورم و التهاب تشدید شود.

حتماً باید با پزشک معالج خود صحبت کنند و از وضعیت خود به او بگویند ممکن است پزشک با توجه به مشکلی که برای شما به وجود آمده است یک سری داروهای خاص و برایتان تجویز کند حتماً باید آن داروها را سر ساعت و به موقع مصرف کنید.

و یک سری از پماد های ضد قارچ و آنتی باکتریال استفاده کنید قرص های آنتی بیوتیک و چرک خشک کن می تواند در بهبود التهابات و تورم شدید واژن جلوگیری کند.

دوره نقاهت لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

با وجود اینکه امروزه استفاده از جراحی های زیبایی رایج شده است ولی به دلیل عدم آگاهی در مراقبت های بعد از آن ممکن است نگرانی هایی برای آن ایجاد شود بعد از عمل جراحی تا چند هفته کاهش میل جنسی ممکن است.

اتفاق بیفتد به دلیل روش ها و تکنیک های گوناگونی که در نوع پلاستیک وجود دارد این عوارض کم یا زیاد می شود درد بعد از عمل جراحی دو تا سه روز ادامه دارد ممکن است برای برخی ها دچار عفونت و یا خارش و سوزش سطحی شوند حتما باید به آن ها دقت شود و در مراقبت از این ناحیه دقت و توجه ویژه ای شود.

هزینه عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روش های زیبایی و بسیار خوب برای دستگاه تناسلی خانم ها به حساب می آید که در نقاط مختلف جهان در حال انجام و هزینه آن نسبت به منطقه‌ای که در آن انجام می‌شود و مراکز متفاوت است اگر شما قصد دارید این عمل را انجام دهید باید بدانید عوامل زیادی بر روی هزینه جراحی لابیاپلاستی تاثیر می گذارد.

 این جراحی به دو روش لیزر و تیغ قابل انجام است که در زمانی که پزشک تشخیص دهد از لیزر و یا ممکن است به روش سنتی این کار را انجام بدهد قطعاً روش لابیاپلاستی توسط لیزر مزایای بیشتری دارد و هزینه آن ممکن است مقداری بیشتر شود.

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

5/5
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با روش‌های مختلف قابل اجرا است یکی از روش‌هایی که بسیار مورد پسند و جراحان قرار گرفته است روش خطی یا منحنی می باشد تکنیک بعدی تکنیک زد است که شکل دبلیو و شبیه این حرف ها دیده می شود و بعد از آن به شکل حرف w در می آید و این روش بسیار پرطرفدار است.

5/5