اطلاعاتی در مورد زگیل تناسلی

یکی از شایع ترین و البته خطرناک ترین بیماری هایی که ممکن است برای آقایان و بانوان به وجود آید، زگیل تناسلی می باشد.

باید بدانید که زگیل ها در شمار بیماری های عفونی و واگیردار قرار دارند و اگر یک فرد به این عارضه دچار باشد، می تواند با برقراری رابطه آن را به دیگر افراد انتقال دهد.

زگیل تناسلی سرایت بسیار بالایی دارد و با یک تماس کوتاه و حتی برای یک بار می توان این مشکل را به فرد دیگر انتقال داد.

باید بدانید که هر نوع زائده در اطراف ناحیه تناسلی و مقعد کاملا غیر طبیعی بوده و باید هرچه سریع تر از طریق متخصصان اقدام به بررسی آن نمایید.

زگیل تناسلی اگر درمان نشود همه روزه دچار افزایش شده و می‌ تواند منطقه وسیعی را در بر بگیرد، که البته خطرات جبران ناپذیر را برای سلامتی فرد به همراه خواهد داشت.

به طور کلی زگیل تناسلی را نمی توان فقط به آقایان و بانوان اختصاص داد، بلکه بروز این عارضه در بین همه افراد یکسان خواهد بود و حتی ممکن است این اختلال و بیماری برای کودکان نیز به وجود آید.

توجه داشته باشید که همواره باید حین برقراری رابطه همه اصول بهداشتی را رعایت کنید، تا از بروز چنین عارضه ای جلوگیری شود، و به محض آن که علائمی از زگیل تناسلی را در نواحی مختلف بدنتان مشاهده کردید، باید هر چه سریع تر به پزشک معالج مراجعه کرده و روند درمان را در پیش بگیرید.

 علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی

به طور کلی بهتر است که به طور سالانه همواره سلامت جسمانی خود را از طریق آزمایش های معتبر و چکاپ های گوناگون مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که هر نوع علائم ناخوشایند و احساس ناراحتی در بدن شما نشان‌ دهنده بروز مشکلات متعدد خواهد بود، که باید هرچه سریع تر جهت پیگیری آنها اقدام کنید.

یکی از بدترین و خطرناک ترین بیماری هایی که برای ناحیه تناسلی افراد به وجود آید، زگیل تناسلی می باشد.

از علائم وجود زگیل تناسلی می توان به نواحی برجسته و گوشتی در اطراف ناحیه تناسلی و یا مقعد اشاره کرد.

دانه‌ های زگسل تناسلی بسیار ریز و شبیه به زگیل های پوستی می باشند، اما توجه داشته باشید که این زگیل ‌ها رشد می ‌کنند و می ‌توانند منطقه وسیع تری را در بر بگیرند.

گاها ممکن است ایجاد برجستگی در مسیر مجاری ادرار، خروج ادرار را برای شما با مشکل همراه سازد، که بهتر است که هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کرده و در صورت بروز زگیل تناسلی در نواحی مجاری ادرار اقدام به درمان آنها کنید.

هر گونه سوزش و خارش غیر عادی در ناحیه تناسلی ممکن است نشان‌ دهنده بروز زگیل باشد که باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

راه های تشخیص زگیل تناسلی

به طور کلی بهتر است که افراد نسبت به شرایط جسمانی خود اطلاعات کاملی را داشته باشند، تا بتوانند از صورت بروز هرگونه علائم غیر عادی به راحتی و با سرعت آن را تشخیص داده و برای معالجه به پزشک مربوطه مراجعه کنند.

امروزه بسیاری از افراد به مشکل زگیل تناسلی دچار شده اند و این عامل در آقایان و بانوان به یک اندازه شایع است.

یکی از ساده ترین راه های تشخیص زگیل تناسلی انجام تست پاپ اسمیر برای بانوان می باشد، که برای نمونه بخشی از سلول های دهانه رحم و واژن را جدا کرده و مورد آزمایش قرار می ‌دهند.

این آزمایش ها می توانند هر گونه عفونت، زگیل و بیماری‌ های احتمالی را تشخیص دهند. اما اگر انجام تست پاپ اسمیر برای شما فراهم نبود، می‌توانید به واسطه یک آزمایش خون ساده میزان ویروس موجود در خون خود را به راحتی تشخیص دهید.

انجام آزمایش خون هم برای بانوان و هم برای آقایان کاری پرفایده و مطمئنی خواهد بود که می توانید با صرف هزینه های معقول هر گونه احتمال ابتلا به بیماری زگیل تناسلی را تشخیص داده و درمان را آغاز کنید.

عوامل موثر در به وجود آمدن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی

به طور کلی زگیل بر اثر ویروسی به نام hpv به وجود می‌آید، که ممکن است به صورت نهفته در نواحی مختلف بدن افراد وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که ویروس زگیل تناسلی می ‌تواند در نواحی مختلف بدن رشد کند و باعث بروز زائده های گوشتی و توپر شود که می توان با راه حل های مختلف آنها را برطرف کرد.

معمولاً زگیل هایی که در ناحیه تناسلی به وجود می ‌آیند کمی خطرناک تر و حساس تر از نواحی دیگر می باشند، به همین دلیل باید نسبت به آنها حساسیت ویژه نشان دهید و هر چه سریع تر نسبت به درمان آنها اقدام کنید.

عدم رعایت بهداشت فردی یکی از مهمترین عوامل موثر در به وجود آمدن زگیل تناسلی می باشد.

لازم است بدانید که زگیل تناسلی ممکن است در همه افراد علائم و نشانه‌ های مشهودی نداشته باشد و همین امر باعث همه گیری این بیماری خواهد شد.

باید بدانید که گاها ضعف سیستم ایمنی بدن باعث می ‌شود که اقدامات لازم از طرف بدن نسبت به این نوع بیماری ها انجام نشود، و بدن نیاز به داروهای مختلف و انواع آنتی بیوتیک دارد تا بتواند اقدام به برطرف کردن این ویروس نماید.

 راه های درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی

نکته که همواره باید در نظر بگیرید این است که زگیل تناسلی همان اندازه که برای بانوان مهم و خطرناک است، می‌ تواند برای آقایان نیز مشکل آفرین باشد.

به همین دلیل به محض بروز هرگونه علائم بهتر است که سریعا به مراکز درمانی و پزشکی مرتبط مراجعه کرده و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد، اما به شرط آن که برای درمان به سرعت  اقدام کنید.

گسترش و وسعت گرفتن زگیل تناسلی در مناطق مختلف بدن می تواند باعث بروز بیماری‌ های خطرناکی همچون سرطان شود، به همین دلیل است که درمان این نوع ویروس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

معمولاً درمانی که برای زگیل تناسلی در پیش می ‌گیرند، برای آقایان و بانوان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و می‌ توانند با چند راه حل ساده آنها را برطرف سازند.

یکی از ساده ترین راه هایی که برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد، لیزر درمانی می باشد.

مراکز مربوطه و پزشکان معتبر با استفاده از لیزرهای مخصوص اقدام به سوزاندن زگیل تناسلی کرده و سعی دارند با این روش آنها را از بین ببرند. البته ممکن است در مراحل خفیف تر دارو درمانی نیز برای درمان زگیل تناسلی پاسخگو باشد.

روش های که از طریق آن امکان انتقال وجود ندارد

زمانی که فرد دچار زگیل تناسلی می گردد نسبت به عوامل مختلفی بدبینی و شک پیدا می‌کند در این تعامل روش هایی که امکان دارد زندگی تناسلی منتقل شود برای شما توضیح داده شود.

این عارضه به هیچ عنوان از طریق دست دادن انتقال پیدا نمی کند استفاده از سرویس مشترک بهداشتی و فردی که دچار hpv شده است انتقال ویروس او را به همراه ندارد.

استفاده کردن از حوله مشترک با لباس شخصی می تواند امکان انتقال را بالا ببرد درمان زگیل تناسلی به گونه ای است که اگر در مراحل ابتدایی انجام شود خیلی راحت پاسخ می‌دهد.

درمان با استفاده از لیزر مزایای بسیار زیادی دارد با استفاده از لیزر تکی به صورت کامل ریشه کن می شود ولی ویروس آن همچنان در بدن هستند و ممکن است برای درمان کنترل نشانه های بیمار و جلوگیری از انتقال آن به دیگران است.

پس باید توجه داشته باشید که امکان وجود آمدن و وارد کردن آن هم در بدن انسان هست و روش‌های درمانی پزشک معمولاً با استفاده از یک جلسه لیزر درمانی و بدون نیاز به بستری از بین بردن زندگی می کنند.

لیزر درمانی برای زگیل هایی که حالت تکی و خوشه هستند بسیار موثر است در آن با استفاده از لیزر می توان این عوامل را درمان و کم مرد و نتایج قطعی دارد.

این روش در بلندمدت و بسیار موثر است و به صورت کاملا سرپایی انجام میشود

بیمار بعد از انجام لیزر می تواند به محل کار خود برود و زندگی روزانه را از سر بگیرد از جمله کسانی که پس از انجام این روش را دارند.

حتما باید در رابطه با حال تحقیقات لازم را داشته باشند و زیر نظر پزشک و پیشنهاد او اقدام به درمان زگیل های تناسلی شان با استفاده از لیزر کنند.

 اطلاعاتی در مورد زگیل تناسلی

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی

مطلبی که همواره در مورد زگیل تناسلی باید بدانید، این است که این نوع ویروس تنوع بسیار زیادی دارد و همه افرادی که به این عارضه دچار می شوند وضعیتی مشابه نخواهند داشت.

باید بدانید که زگیل تناسلی حدود ۱۰۰ نوع تیپ مختلف دارد که هر کدام از آنها دارای شدت و ضعف خواهند بود، و البته درمان‌ های مختلفی را برای آنها در پیش می‌ گیرند.

ضعف سیستم ایمنی بدن باعث می شود تا شما مقاومت کمتری نسبت به این بیماری ها داشته باشید، پس بهتر است اگر از این مشکل رنج می برید، حتما اقدامات لازم را اجرا کرده و به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک فراوانی کنید.

به طور کلی افرادی که بهداشتی شخصی را رعایت نمی‌ کنند، بیشتر از سایر افراد در معرض بروز زگیل تناسلی قرار می گیرند، و البته جوانان به ویژه کسانی که فعالیت‌ های جنسی دارند در معرض خطر بیشتری قرار می ‌گیرند که همواره باید از سلامت خود و شریک جنسیشان اطمینان حاصل نمایند.

در صورت بروزعارضه ای همچون زگیل تناسلی، نباید نگران شوید و باید هرچه سریع تر با پزشک از برگه تماس با ما و اقدامات لازم برای درمان و برطرف کردن این مشکل را انجام دهید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر فرنوش کاشانی

پیج اینستاگرام دکتر فرنوش کاشانی

کانال آپارات دکتر فرنوش کاشانی

کانال نماشا دکتر فرنوش کاشانی

———————————————————–